הרעיון למה שהפך ל"אינטרנט העולמי" (World Wide Web) הוצע לפני 25 שנה על מחשב NeXT, ב -12 במארס 1989. צביר הטקסט היה לא יותר מאשר רקע לבן עם מילים שחורות וקישורי לינקים ("hypermedia") בצבע כחול.
לידתו של כוח תרבותי מרתק זה התבגר למסה וירטואלית מסתובבת של כ -4.1 מיליארד דפים וזה לשון המעטה לומר כי האינטרנט שינה לנצח את הדרך בה אנו חיים מבחינת כל הרבדים האפשריים.

world-wide-web

World Wide Web חוגג 25 שנה

להלן מספר עובדות היסטוריות מעניינות על האינטרנט ביום השנה ה -25 שלו:

  • האתר הראשון של האינטרנט היה מקוון ב -6 באוגוסט 1991. ברנרס-לי וחברי צוות CERN שלו השיקו את http://info.cern.ch עם דף נחיתה שהכיל רק 153 מילים. הוא הגדיר את ה World Wide Web ("W3") כ-"היוזמה לאחזור מידע על שטח רחב שמטרתה להעניק גישה אוניברסלית ליקום גדול של מסמכים ".
    ב -30 באפריל 1993, הודיעה CERN כי טכנולוגיית World Wide Web שלה תהיה זמינה לכולם בחינם. ההצהרה הפומבית הכריזה כי המרכיבים העיקריים של מבנה הרשת הם להישאר ברשות הרבים – דבר המאפשר לכל אחד בעולם חופש להשתמש בהם. CERN הצהירה כי היא מוותרת על כל זכויות הקניין הרוחני בקוד ונתנה רשות לכל אחד להשתמש בו, לשכפל, לשנות ולהפיץ אותו.
  • הדפדפנים הפרימיטיביים הם אלו שסייעו לאינטרנט להגיע מסה קריטית. NCSA Mosaic . הדפדפן הגרפי הנפוץ הראשון באינטרנט הוא זה שהחל את התפוצה לקהל הרחב. מארק אנדריסן ואריק בינה פיתחו את הדפדפן האייקוני השחור, האפור והכחול במרכז הלאומי לארכיטקטורת מחשוב העל של אוניברסיטת אילינוי ב -1993. לפני כן משתמשי האינטרנט נאלצו לעבור בין ממשקים מבוססי תווך מורכבים כמו לינוקס.
    Netscape Navigator שנחתה באינטרנט שנה לאחר מכן ב -15 בדצמבר 1994, סייעה רבות בהפיכת האינטרנט לקהל הרחב.
  • מיליארדי אנשים גולשים באינטרנט. מתוך 7.1 מיליארד בני אדם בעולם, מוערך כיום כי כ -2.4 מיליארד בני אדם גולשים באינטרנט- זה 37.7% מכלל האוכלוסייה בעולם. לכשישה מתוך שבעה אנשים ברחבי העולם יש גישה לאינטרנט. כ -70% ממשתמשי האינטרנט גולשים באינטרנט מדי יום.
  • משתמשים בארה"ב מהווים כ -78.6% מהשימוש באינטרנט (67.6%), אירופה (63.2%), אמריקה הלטינית / קריביים (42.9%), המזרח התיכון (40.2%), אסיה (25.7%) ואפריקה (15.6).
25 שנה לתולדות האינטרנט