בשנה האחרונה, מספר סיפורים משמעותיים היו מעורבים בתקשורת החברתית: פייסבוק פיתתה את משתמשי Snapchat לעבור ל- Instagram, ואפל הכריזה על כוונתה לשנות את האופן שבו אנו פועלים עם המכשירים הניידים שלנו.

בשנה הבאה, המדיה החברתית עומדת ליצור שיבוש נוסף, כאשר מספר טכנולוגיות חדשות יעברו למיינסטרים. להלן 10 המגמות החדשות לשנת 2018 שמומלץ להכיר ולהתכונן אליהן.

עלייה בפופולאריות של סיפורי אינסטגרם

למעלה מ-200 מיליון אנשים משתמשים בסיפורי אינסטגרם בכל חודש- עלייה של 50 מיליון מעל למשתמשי סנאפצ'אט. בקצב הזה,עד לסוף שנת 2018 כמעט ממחצית ממשתמשי אינסטגרם יעברו להשתמש באופציית הסיפורים. מומלץ מאוד שמשווקים ובעלי עסקים שמעוניינים ביצירת קשר ונאמנות עם משתמשי אינסטגרם יישלבו את הפלטפורמה הזו בתוכנית השיווקית שלהם.

פוקוס על דור Z

מחקר שנערך לאחרונה מצא כי בני דור Z הינם משמעותיים יותר מאשר הדור שקדם להם. בעלי עסקים צריכים לקחת זאת בחשבון ולהתאים את תהליכי השיווק שלהם לדור זה.

פלטפורמות הודעה

למעלה מ-2.5 ביליון אנשים משתמשים בפלטפורמות לשליחת הודעות אך עם זאת משווקים רבים מעדיפים להתמקד ברשתות חברתיות. בשנת 2018 מומלץ לבעלי עסקים להתחיל להשתמש בפלטפורמה שיווקית זו ולתעל את יתרונותיה. אינטיליגציה מלאכותית, הודעות קול וצאט בוט יאפשרו למפרסמים להציע שירותיים אישיים שמותאמים אישית לכל לקוח.

טוויטר

בשנת 2017, טוויטר כשלה בגידול הלקוחות שלה. למעשה, ללינקדין, אינסטגרם ופייסבוק יש כמות רבה יותר של משתמשים. בשנה זו סביר להניח כי טוויטר תעשה שינויים רבים כדי לצבור קהל משתמשים רב יותר.

פייסבוק

פייסבוק לא מעוניינת רק באופצייה של וידאו ישיר אלא עובדת על פרוייקט חדש שיאפשר למשתמשים להתחבר דרך VR.בהתחשב בכך שפייסבוק רכשה את Oculus – תוכנת מציאות ווירטואלית וכן חברת תיכנות אין ספק שזה הולך להיות הצעד הבא בשירותים שהיא מציעה.

לסיכום, מינוף הכוח של תוכן במדיה החברתית יכול לעזור לכל עסק להעלות את קהל היעד ואת בסיס הלקוחות באופן דרמטי.ניתן לצפות שבשנת 2018 מספר רב של טרנדים חדשים ישפיעו הן על המשתמשים והן על המפרסמים עצמם. כמעט בטוח לומר כי וידאו ישיר ומציאות וירטואלית הולכים להתחזק משמעותית בשנה הקרובה. כמו כן, ניתן לצפות כי מפרסמים ייחזקו את מאמציהם השיווקים עם דור ה-Z.

הטרנדים החדשים של רשתות חברתיות לשנת 2018